Doprovod k porodu

Doprovázím pouze klientky, které projdou těhotenskými poradnami s porodní asistentkou.

 

Preferované nemocnice pro doprovod: SZZ Krnov, FN Ostrava, Městská nemocnice Fifejdy, další dle domluvy

Upozorňuji, že v porodnicích FN Ostrava, Městská nemocnice Fifejdy nemám pravomoc poskytovat zdravotní služby, ale pouze podporu jako osoba blízká.

*Přednostně přijímám ženy uvažující o porodu v porodnici Krnov

baby 2242638 1920

 Doporučuji využít možnosti komentované prohlídky v porodnici Krnov, více ZDE

 

 

Doprovod se sestává se dvou částí:  POHOTOVOSTI a DOPROVODU K PORODU.

POHOTOVOSTje nedílnou součástí celé služby. Spočívá v nepřetržité podpoře na telefonu 24hod/denně od 37.tt až do porodu a neomezenou možnost konzultace aktuálního stavu po telefonu. (Částka za pohotovost tak pokrývá časovou náročnost a omezení osobního času.)

DOPROVOD K PORODU – V den “D“ jsem připravena na zavolání přijet do porodnice, kterou si žena vybrala.  (Poskytovat péči porodní asistentky se všemi kompetencemi mohu pouze v porodnici KRNOV na základě sepsané pracovní smlouvy)

Podle přání ženy se účastním příjmu a doplňujících vyšetření. Zde jsem plně k dispozici ženě i jejímu muži. Poskytuji rady a pomoc s úlevovými polohami, nefarmakologickými metodami tišení bolesti, výběrem optimální polohy k co nejsnazšímu prostupu děťátka porodními cestami, pomáhám s výběrem porodní polohy a poskytuji poradní hlas při zvažování možných postupů.  Během své práce se snažím brát v úvahu porodní přání, ať už sepsané nebo ústní. Upozorňuji, že v žádném případě nerozhoduji o intervencích za ženu.  V závěrečné fázi porodu pomáhám ženě zvládnout případnou paniku a pomoci s uvolněním, nahřívám a olejuji hráz, abychom co nejvíce předešli riziku poranění.  Na závěr je ženě ponechám prostor pro tlačení dle svého pocitu. Po porodu probíhá okamžité přiložení na břicho ženy a následný bonding a dotepání pupečníku.

Smyslem mé práce je dát ženě jistotu a důvěru, že své děťátko zvládne porodit.

Cílem je spokojená žena i muž a získání pozitivní porodní zkušenosti. Mít dostatek informací k možnosti se rozhodnout.

 Cena za celou službu je  7500,-  + cestovné do porodnice a zpět  á 7 kč/km. Platba je možná hotově nebo na účet Raiffeisen bank: 220330220/5500

( platba je rozdělena na zálohu 2500,- na začátku 37tt. + doplatek 5000,- po porodu

Některé ženy mají zájem zůstat doma ve svém prostředí  co nejdéle a do porodnice tak vyjet s opravdu rozběhlým porodem (ideál 4 cm otevřená porodní branka v závislosti na vzdálenosti porodnice). V takovém případě nabízím možnost nadstandartní služby, kdy jako porodní asistentka přijedu k vám domů a pomohu Vám správně a bezpečně odhadnout vhodný čas k odjezdu do porodnice (součástí hodnocení může být vaginální vyšetření, poslech ozev miminka, zevní hmaty ke zjištění polohy miminka, detekce odtékající plodové vody atd.)

Nadstandartní služba porodní asistentky 500,- + 7kč/km cestovné

baby 20339 1920